Jak dobrać karton?
 
Właściwy dobór kartonu gwarantuje, iż pakowany towar będzie miał należytą ochronę w trakcie transportu czy przechowywania. Aby mu to zapewnić należy zwrócić uwagę na podstawowe aspekty: wielkościowy i wytrzymałościowy. Rozmiar kartonu jest podstawową informacją jaką musimy określić decydując się na wybór właściwego opakowania. Pakowany przedmiot powinien mieścić się w kartonie swobodnie. W przypadku gdy ma on być jeszcze dodatkowo zabezpieczony folią bąbelkową lub wypełniaczem należy wziąć pewien zapas. Podstawową wielkością opisującą wielkość kartonu są długość i szerokość - tworzą podstawę kartony - oraz wysokość. Podane są one w milimetrach.
 
Standardowo podany rozmiar jest wymiarem wewnętrznym kartonu, a w przypadku gdy dany wymiar jest wymiarem zewnętrznym to jest to określane w jego nazwie. Ma to istotne znaczenie w przypadku przesyłek do Paczkomatów InPost czy przesyłek biznesowych Poczty Polskiej. Drugim ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest wytrzymałość kartonu. W naszej ofercie znajdują się zarówno kartony wykonane z tektury 3 warstwowej oraz 5-cio warstwowej.

Kartony wykonane z tektury 3 warstwowej produkowane są w trzech rodzajach:

  • fala E - grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~1,5 mm
  • fala B - grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~2,8 mm
  • fala C - grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~4 mm

Kartony wykonane z tektury 5-cio warstwowej charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością i są oferowane w dwóch rodzajach:

  • fala EB - grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~4,1 mm
  • fala DB - grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~4,7 mm
  • Mając do spakowania kruche lub bardzo ciężkie przedmioty należy bez wątpienia użyć kartonów 5-cio warstwowych.

Jeszcze jednym ważnym parametrem opisującym wytrzymałość kartonu jest gęstość tektury, która wyrażana jest w gramach/m². Im większa gęstość tym karton jest twardszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne (np. przedziurawienie).
 
Oferujemy Państwu opakowania kartonowe najwyższej jakości. Nasze propozycje opakowań są następujące:
- Opakowania klapowe - (małe, średnie i duże) – możemy je zmodyfikować poprzez zastosowanie perforacji, dziur lub uchwytów na ręce ( klejone )

Darmowa dostawa od 500 zł
Zamówienia personalizowane
100% Satysfakcji
Towar na magazynie wysyłka 24h
Łatwe i bezpieczne zwroty
Zawsze najlepsze ceny
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.