Folia typu " stretch " służy do owijania ładunków składowanych na paletach to ekonomiczna, łatwa w użyciu i powszechnie stosowana metoda zabezpieczania produktów. Mocna, elastyczna folia zabezpiecza ładunki przed wilgocią, deszczem, brudem, kradzieżą oraz możliwością zsunięcia się z palety. Mogą być stosowane do paletyzacji ręcznej lub maszynowej z wykorzystaniem maszyn owijających (półautomatów oraz automatów).

stretch ręczny czarnystretch transparentstretch kolorowy

Folia stretch skleja różne powierzchnie i stabilizuje ich ułożenie, stąd jest niezastąpiona w warunkach transportu towarów na paletach. 

minirap.png

Jak działa stretch ? - zasada jest bardzo prosta - niezwykła rozciągliwość folii powoduje jej kurczenie się, przez co powstaje efekt zacisku stabilizujący różnego rodzaju powierzchnie. Działanie folii ma na celu zabezpieczenie towaru w czasie transportu. Folie stretch można do woli owijać na towarach, w zależności od potrzeby. Oprócz właściwości stabilizujących i opasających ma właściwości kryjące i dlatego z powodzeniem można ją stosować do zabezpieczania paczek i przesyłek, aby zakryć zawartość.

stretch maszynowy

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło